Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

23 czerwca 2019 r. Towarzystwo Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus” zorganizowało kolejny Rajd Pieszo-Rowerowy „Śladami Maurycego”. Jako że impreza odbywała się w Dniu Ojca, na czele większości drużyn stanęli tatusiowie. W tegorocznej imprezie udział wzięło 9 drużyn pieszych oraz 8 drużyn rowerowych, łącznie 53 uczestników z naszej gminy, a także z Kostrzyna i okolic Barlinka. Zbiórka i rejestracja uprzednio zgłoszonych chętnych miała miejsce w parku wiejskim w Słońsku i trwała od godz. 10:00. Stamtąd grupy wyruszyły, aby sprawdzić się w przygotowanych przez nas konkurencjach i zadaniach. Przed rozpoczęciem rajdu Dariusz Czarny przedstawił uczestnikom zasady gry terenowej oraz powiedział o możliwości uzyskania dodatkowych punków za zebrane na trasie odpady oraz własne pojemniki na napoje. W tym roku zrezygnowaliśmy z rozdawania butelek z wodą, za to każdy uczestnik mógł na trasie otrzymać wodę do własnego bidonu. Trasa piesza mierzyła ok. 10 km, zaś rowerowa ok. 22 km. Nowym punktem w początkowej fazie rajdu było Muzeum Martyrologii w Słońsku. Zróżnicowanie wieku uczestników było duże, ale wszyscy dali sobie świetnie radę! Gracze musieli nie tylko odpowiedzieć na wiele pytań z historii i przyrody, ale również sprawdzić się w konkurencji sprawnościowej. Nie tak łatwo było wrzucić piłeczkę do „dziupli”. Kto rzucał, ten wie. Niektórzy uczestnicy pamiętali ubiegłoroczny rajd w strugach deszczu, więc cieszyła ich słoneczna pogoda, ale także zacienione przez wierzby odcinki trasy. Po dotarciu do mety uczestnicy oddali do sprawdzenia swoje karty z odpowiedziami oraz worki ze śmieciami zebranymi po drodze. Odpady zostały później prawidłowo posegregowane. Na zmęczonych rowerzystów i piechurów czekał upominek za uczestnictwo w postaci magnesu lub przypinki, a także ciepły obiad w Spółdzielni socjalnej „Swojskie Jadło” niedaleko parku. Kiedy uczestnicy odpoczywali przy obiedzie, komisja sprawdzała karty odpowiedzi. Świetnym sposobem na oczekiwanie na wyniki było również sprawdzenie swojej wiedzy na temat segregacji odpadów przy stoisku Celowego Związku Gmin CZG-12. Edukacja połączona ze świetną zabawą!

Ogłoszenie wyników nastąpiło po godzinie 15:00. Ze względu na wyrównany poziom i dużo trafnych odpowiedzi komisja przyznała nagrody także za czwarte miejsce.

Zwycięzcami na trasie pieszej zostały grupy:

I miejsce - „Dybki górą”

II miejsce - „Koziołki”

III miejsce - „Tropiciele” oraz „Zwycięskie gołębie”

IV miejsce - „Wyindywidualizowani” oraz „Drużyna skoczków”

Na trasie rowerowej zwyciężyli:

I miejsce - „Lemki”

II miejsce - „4 Łyczki” oraz „3B wygrywać chce”

III miejsce – „Wolni”

IV miejsce – „Paweł Jumper”

Nagrodami za udział w rajdzie były m.in. gry planszowe, kaski, plecaki i sakwy, akcesoria rowerowe, albumy, filmy „Bagna są dobre” i wiele innych. Każda drużyna, która nie zajęła punktowanych miejsc otrzymała wybraną przez siebie nagrodę pocieszenia, były to m.in. piłki i akcesoria rowerowe. Jak co roku wiele emocji wywołało jak zwykle losowanie nagród specjalnych, czyli dwóch bonów o wartości 600 zł każdy. W tym roku szczęśliwcami byli Asia i Tomek ze Słońska.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, że nagrody były naprawdę wspaniałe. To wszystko było możliwe dzięki zbiórce publicznej do puszki, darowiźnie 1%  oraz darowiznom od mieszkańców. Darczyńcami zostali również: Urząd Gminy Słońsk, Park Narodowy „Ujście Warty”, SKLEP MIX P. ŻURAŃSKICH, SKLEP ROWEROWY WIN-SPORT Z KOSTRZYNA, Lucyna Kurkiewicz – APTEKA IRIS, Rafał Gruntkowski – LECZNICA ANIMALS, Kamil Łobaczewski – ACTIVCOM, Matkowski Edward, Barbara Bartek, Graczyk Stanisław.

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy ponownie za rok!

Newsletter