Rzeczpospolita Ptasia zbiera wyróżnienia!

Od 2004 roku, kiedy to Towarzystwo Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus” otrzymało Certyfikat Polskiej Organizacji Turystyki za „Weekend w Rzeczpospolitej Ptasiej” wiele się wydarzyło. Można śmiało powiedzieć, że pomysł Henryka Radowskiego na Rzeczpospolitą Ptasią stale rozwijamy i co roku powstaje coś nowego. Poza paszportami, zlotem obywateli i słupami granicznymi, znanymi w 2004r. wyznaczyliśmy 5 ptasich szlaków turystycznych o łącznej długości 60 km, wydaliśmy ulotki o szlakach i przewodnik po ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej, postawiliśmy 5 tablic informacyjnych, dwie rzeźby –witacze  oraz satyryczne tabliczki zachęcające do utrzymania porządku w okolicy Słońska. Od kilku lat emitujemy monety z ptakami, organizujemy konkursy plastyczne, wydajemy kalendarze. Dlatego też w tym roku ponownie złożyliśmy aplikację w konkursie na “Najlepszy Produkt Turystyczny” . Nasze działania na rzecz uatrakcyjnienia regionu Ujście Warty zostały dostrzeżone i nagrodzone - zajęliśmy II miejsce w naszym województwie i otrzymaliśmy Lubuską Perłę Turystyczną. Pierwsze miejsce zdobył Lubrzański szlak kajakowy, a trzecie -

“Odra dla Turystów” - rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze. Perły wręczała pani Marszałek Elżbieta Polak podczas posiedzenia Sejmiku Woj. Lubuskiego.

Po tym wojewódzkim sukcesie spotkało nas jeszcze większe wyróżnienie, otóż Rzeczpospolita Ptasia znalazła się na 5 miejscu wśród 7 nowych cudów Polski w konkursie magazynu National Geographic Traveler! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy głosowali na ptasią republikę i Park Narodowy „Ujście Warty”. Podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu odbyła się gala z udziałem laureatów konkursów na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz 7 nowych cudów Polski, podczas której otrzymaliśmy dyplom od pani Martyny Wojciechowskiej, redaktor naczelnej NGTraveler.

Oprócz Rzeczpospolitej Ptasiej wśród 7 nowych cudów znalazły się: Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim, Kościół Pokoju w Świdnicy, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Filharmonia w Szczecinie, Chełmno i Kanał Augustowski, naprawdę znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie!

Te prestiżowe wyróżnienia z pewnością przyczynią się do wzrostu popularności Słońska i Rzeczpospolitej Ptasiej, a także całego regionu Ujście Warty, przynosząc korzyści jego mieszkańcom.

zdjęcia mamy dzięki uprzejmości LOTURu, POTu i pani Angeliki - dziękujemy!

Newsletter