Aktualności Koncert w słońskim kościele

Aktualności

 
2014-08-11

Koncert w słońskim kościele

W niedzielę, 31 sierpnia 2014r. o godzinie 15.30 w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Słońsku odbędzie się doroczny koncert dobroczynny.

Tym razem będzie to koncert na organy i trąbkę. Utwory Jana Sebastiana Bacha, Carla Filipa Emanuela Bacha, Georga Friedricha Haendla i Georga Filipa Telemanna zinterpretują niemieccy muzycy: Kantor Klaus Nothdurft – organy i Volker Hühne – trąbka. Podczas koncertu Pan Jan Drozdowicz – organomistrz z Poznania, wygłosi prelekcję na temat aktualnego stanu renowacji słońskich organów, w której uczestniczy od początku.

Ksiądz Józef Drozd, Proboszcz Parafii Słońsk serdecznie zaprasza wszystkich, gotowych udzielić symbolicznego nawet wsparcia dla dzieła ratowania słońskich zabytków w zamian za chwilę spędzoną w coraz piękniejszym wnętrzu pojoannickiego kościoła przy nastrojowej muzyce. Już od godz. 14.30 oczekiwać będą na gości słodkie wypieki słońskich parafianek oraz kawa serwowana przez członków Towarzystwa Przyjaciół Słońska Unitis Viribus nieopodal Wystawy Pamiątek Regionalnych, która również będzie udostępniona do zwiedzania.

Tegoroczny koncert służy dziełu konserwacji organów z kościoła parafialnego w Słońsku.

powrót do aktualności