W końcu września gościliśmy grupę informatyków z firmy Ordersoft z Poznania, którzy podczas wyjazdu integracyjnego zajęli się czymś odmiennym od codziennych obowiązków. Przez kilka godzin pracowali dzielnie w pięknych okolicznościach przyrody, korzystając ze świeżego powietrza. W tym czasie odnowili dwie tablice informacyjne, posadzili dwie topole czarne, a na kilkudziesięciu drzewach naprawili siatki zabezpieczające nasadzenia wierzbowe przed bobrami, krowami i końmi.

Po pracy udali się na wycieczkę z przewodnikiem, aby obserwować żurawie wracające z żerowisk na noclegowiska. Przy okazji posłuchali o historii zagospodarowania Ujścia Warty i o ochronie przyrody w Rzeczpospolitej Ptasiej. A gdy o świcie udali się na wycieczkę do Parku Narodowego „Ujście Warty” nie zniechęciła ich ani wczesna pora, ani wrześniowy chłód. Tacy Informatycy!!! Tacy twardziele!

Serdecznie dziękujemy fantastycznym pracownikom firmy Ordersoft za czas i siły poświęcone dla wspólnego dobra.

Zawsze z wdzięcznością przyjmujemy pomoc wolontariuszy - obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej, turystów odwiedzających „Ujście Warty”. A może przykład zaangażowania poznańskiej firmy zainspiruje kolejnych chętnych do „roboczych wizyt” w Rzeczpospolitej Ptasiej? Pracy nie zabraknie, przyroda czeka!

Nasze hasło „unitis viribus” zawsze się sprawdza.

Newsletter