Aktualności XI Zlot

Aktualności

 
2012-03-24

XI Zlot

Zbliża się XI Zlot, tym razem organizowany pod honorowym patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Pana dr. Michała Kiełszni. Grono posiadaczy paszportów wzrosło już do 2180, co nas bardzo cieszy. Jak zwykle "unitis viribus", z pomocą najbardziej pierzastego ambasadora Rzeczpospolitej Ptasiej Marka P. :-). dopinamy program, który, mam nadzieję, okaże się dla Państwa interesujący. Będzie sporo mowy o remizie zdolnym tkaczu, ptaku roku 2012, promocja wydawnictw drukowanych i dźwiękowych bardzo przydatnych młodym i starszym miłośnikom ptaków, wybory ptaka roku 2013 spośród podanych przez Państwa na FB trzech kandydatur, przedstawienie teatralne i ciekawe prezentacje w cześci popołudniowej w sali. Poza stałymi sobotnimi punktami programu, na niedzielę 29 kwietnia zaplanowaliśmy 2 wycieczki z przewodnikami, aby mieli Państwo więcej czasu na obserwacje i nie musieli się spieszyć. Będzie wtedy okazja, aby wybrać się na "Szlak dzięcioła" - nową ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną na terenie Nadleśnictwa Ośno Lubuskie oraz do Parku Narodowego "Ujście Warty". Zlotowi będą towarzyszyć stoiska m.in. Parku Narodowego „Ujście Warty”, Stowarzyszenia „Ptaki Polski”, Ośrodka Badawczo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu i Nadleśnictwa Ośno Lubuskie oraz wystawa filatelistyczna "Ptaki drapieżne dzienne" p. Mariana Jasickiego i wystawa akwarel p. Izabeli Sak. Będzie można nabyć koszulki z ptakami, znaczki pocztowe, pocztówki, płyty z głosami przyrody - nie tylko ptaków, filmy i in. 
Tradycyjnie nagrodami w konkursach będą m.in. książki, programy edukacyjne i filmy przyrodnicze, płyty z nagraniami głosów ptaków, noclegi i spływ kajakowy ufundowane przez miejscowych obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej i usługodawców. 

Uczestnicy zlotu w ramach wpisowego (40 zł –osoba dorosła, 15 zł –dziecko/uczeń) otrzymają nową monetę z Rzeczpospolitej Ptasiej, praktyczną torbę, kartkę pocztową, pamiątkę z remizem i poczęstunek oraz będą mogli wziąć udział w prelekcjach w sali wiejskiej i wycieczkach.

Czekamy na zgłoszenia do 16 kwietnia 2012, najlepiej mailem tps@tps-unitisviribus.org.pl i wpłatę wpisowego na konto: 29 8355 0009 0035 0411 2000 0001.

Jeśli ktoś z Państwa może przywieźć "ptasie fanty" (rzeźby, obrazy, fotografie itp.) i przekazać je na zlotową aukcję - będziemy wdzięczni. Przypominamy też o zabraniu ze sobą paszportów w celu otrzymania pieczęci potwierdzającej uczestnictwo w XI Zlocie. Uczestników wycieczki prosimy o zaopatrzenie się w odpowiedni strój i lornetkę.

powrót do aktualności