Aktualności Nowe szlaki w Rzeczpospolitej Ptasiej

Aktualności

 
2015-07-21

Nowe szlaki w Rzeczpospolitej Ptasiej

Rozpoczęły się wakacje i wiele osób spędzi je w Słońsku. Aby poznać naszą piękną okolicę wyznaczyliśmy „ptasie szlaki”. W pobliżu Muzeum Martyrologii oraz nad Lenką przy kościele stoją nowe tablice informacyjne z mapą szlaków.

Oznakowane „ptasie” szlaki piesze prowadzą przez malownicze i czasem dość odludne okolice Parku Krajobrazowego Ujście Warty. Otwarte przestrzenie łąk i pastwisk, poprzecinanych kanałami i starorzeczami, pasące się stada krów i koni oraz niewielkie kępy zadrzewień, będące często jedynymi śladami po starych osadach, to typowe elementy krajobrazu doliny dolnej Warty.

Nasze szlaki piesze, dostępne także dla rowerzystów, wyznaczone są tak, aby zarówno młodszy jak i dojrzały miłośnik przyrody przebył je bez większego trudu. Biegną głównie po drogach gruntowych, czasem zarośniętych, co umożliwia ciekawe obserwacje przyrodnicze, weźcie więc ze sobą lornetkę. Ale pamiętajcie, na szlaku zostawiajcie tylko ślady stóp, zabierajcie wyłącznie wspomnienia!

Oznakowanie nowych szlaków kani i dudka oraz konserwacja szlaków gęgawy, derkacza i dzięcioła były możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

więcej

powrót do aktualności