Aktualności Zapraszamy na ptasi rajd!

Aktualności

 
2011-05-08

Zapraszamy na ptasi rajd!

Kolejny rajd "Szlakiem bocianów" po szlakach derkacza i gęgawy zorganizujemy dla Państwa w niedzielę 29 maja. Mamy nadzieję, że w tym roku powódź nam nie przeszkodzi i wszystko odbędzie się planowo. Rozpoczęcie na Placu Zamkowym w Słońsku o godzinie 10.30, zakończenie ok. godz. 17.00. Podobnie jak w roku ubiegłym będą 2 trasy: dla piechurów - 7 km i dla rowerzystów 21 km. Nasz rajd to nie wyścig, ale przejażdżka lub spacer podczas których będzie można kontemplować przyrodę Rzeczpospolitej Ptasiej w Ujściu Warty, a żeby było ciekawiej, przygotujemy też kilka zadań dla uczestników. Zadania związane będą tematycznie z  życiem bocianów, derkaczy, gęgaw, ochroną terenów podmokłych i Naturą 2000. Ich rozwiązanie może wymagać oprócz wiedzy, twórczego myślenia i inicjatywy. Ogólne zasady uczestnictwa w rajdzie:

  • uczestnicy tworzą drużyny 2 lub 3 osobowe
  • drużynę należy zgłosić  do dnia 23 maja br. (podając imię, nazwisko, adres i PESEL - w celu ubezpieczenia) mailem tps@tps-unitisviribus.org.pl
  • jako wpisowe należy dostarczyć (na start lub na metę) wysegregowane surowce (co najmniej 10 butelek PET, 10 puszek ALU lub ok. 10 kg makulatury)
  • po zgłoszeniu w Biurze Rajdu każda drużyna otrzyma mapkę z trasą
  • po przejechaniu trasy jury oceni wykonanie zadań przez uczestników
  • organizatorzy zapewniają poczęstunek, rajdową koszulkę i znaczek z Rzeczpospolitej Ptasiej dla każdego uczestnika.

Nagrody: sprzęt turystyczny, rowerowy, książki przyrodnicze, płyty CD, mapy i in. zakupimy dzięki darowiźnie 1% oraz dotacji z Celowego Związku Gmin CZG-12, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Starostwa Powiatowego w Sulęcinie.

Na zakończenie, wśród uczestników rozlosowane będą 3 rowery!

Zapraszamy!

powrót do aktualności