Aktualności Będzie XI Maurycjada

Aktualności

 
2014-05-18

Będzie XI Maurycjada

Już po raz jedenasty TPS Unitis Viribus  zaprasza dzieci i dorosłych mieszkańców Słońska na Maurycjadę. Impreza odbędzie się w niedzielę 22 czerwca od godz. 14.00 w parku wiejskim, skąd wyruszy korowód przebierańców połączony z inscenizacjami teatralnymi przypominającymi sylwetkę wybitnego mistrza Zakonu Joannitów i dobroczyńcy Słońska Jana Maurycego z Nassau (1604-1679).

Zabawę kontynuować będziemy w parku wiejskim, gdzie dobrą atmosferę zapewnią m.in.:

  • ciekawy program artystyczny z udziałem m.in.: orkiestry młodzieżowej z Kostrzyńskiego Centrum Kultury, zespołu puzonistów z Letchin, grupy cyrkowej „Funatycy” z SP3 w Słubicach, zespołu śpiewaczego „Kryniczeńka” Towarzystwa Miłośników Polesia i Białkowa, zespołu tanecznego na stałe współpracującego z Folwarkiem Candela
  • warsztaty filcowania,  tkackie i wilkiniarskie, kramy i ciekawe pokazy, w tym pokaz pieczenia chleba w objazdowym piecu chlebowym Towarzystwa Miłośników Polesia i Białkowa,
  • finał konkursu wiedzy o historii Słońska i konkurs na najciekawsze przebranie (z atrakcyjnymi nagrodami)
  • poczęstunek

Zachęcamy młodzież (dorosłych też) do aktywnego udziału w inscenizacjach plenerowych, co będzie wymagało uczestnictwa we wcześniejszych próbach teatralnych. Zgłoszenia przyjmuje Paweł Kisielewski pod telefonem 698 874 621.

Proszę kontaktować się z nami przez  stronę internetową: www.tps-unitisviribus.org.pl i FB – tam znajdziecie wszelkie dane kontaktowe i dalsze informacje o imprezie.

Impreza organizowana jest ze wsparciem powiatu sulęcińskiego, Gminy Słońsk, Zakładu Karnego w Gorzowie i niemieckiego stowarzyszenia Oststernberger Heimatkreis zrzeszającego dawnych mieszkańców Sonnenburga. Każda inna pomoc będzie mile widziana.

powrót do aktualności