Aktualności Maurycjada 2013

Aktualności

 
2013-05-19

Maurycjada 2013

Już po raz dziesiąty TPS Unitis Viribus zaprasza dzieci i dorosłych mieszkańców Słońska na Maurycjadę. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 w parku wiejskim. Jak zawsze będzie korowód przebierańców połączony z inscenizacjami teatralnymi przypominającymi sylwetkę wybitnego mistrza zakonu joannitów i dobroczyńcy Słońska Jana Maurycego z Nassau.

Zabawę kontynuować będziemy w parku, gdzie dobry klimat zagwarantują:

  • ciekawy program artystyczny,
  • warsztaty,
  • kramy i interesujące pokazy.

Będą też konkursy (na najciekawsze przebranie i finał konkursu wiedzy o historii Słońska) z atrakcyjnymi nagrodami i poczęstunek.
Nie mamy wątpliwości, że tego dnia park w Słońsku wypełni się kolorowymi postaciami, ale pragniemy zachęcić młodzież (dorosłych też) do uczestnictwa w warsztatach.

W ramach projektu „Maurycjada 2013“, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, przeprowadzone będą warsztaty teatralne dla młodych i dorosłych moderatorów inscenizacji plenerowych, warsztaty etnograficzno-kostiumowe z udziałem antropologa kultury oraz warsztaty filmowe dla młodzieży, których owocem będzie film dokumentalny o Maurycjadzie nawiązujący do historii Słońska związanej z zakonem joannitów.

Zaglądajcie na naszą stronę i FB, gdzie będziemy zamieszczać dalsze informacje. Póki co zgłaszajcie się na warsztaty, ogłoszenia poniżej!

powrót do aktualności