Aktualności Dawno temu w Sonnenburgu

Aktualności

 
2018-12-12

Dawno temu w Sonnenburgu

Kiedyś w Słońsku była fabryka jedwabiu i dwie drukarnie, rybacy z Przyborowa procesowali się z królem, a po Warcie pływali flisacy i statek pocztowy. Większość ludzi tego nie wie i dlatego zdecydowaliśmy się na wydanie książki „Dawno temu w Sonnenburgu”, opartej na artykułach z niemieckich czasopism wydawanych przez dawnych mieszkańców regionu.

Wśród obecnych i byłych mieszkańców oraz gości naszej gminy jest liczne grono entuzjastów wspierających rozwój naszej małej ojczyzny. Zwracamy się do Państwa, wierząc, że należycie do tego grona, albo zechcecie się do niego przyłączyć. Wsparcie takich osób jest kluczowe dla powodzenia naszej inicjatywy.

Całkowity koszt wydawnictwa to ok. 20 tys. zł. Aby sfinalizować wydanie opowieści „Dawno temu w Sonnenburgu” zwracamy się m.in. do dawnych mieszkańców Sonnenburga z Niemiec oraz do byłych i obecnych mieszkańców regionu. Obecnie mamy zapewnienie Gminy Słońsk o przekazaniu 5 000 zł na pokrycie kosztów składu i druku książki. Aby ruszyć z pracą musimy na początek zdobyć 7 500 zł na tłumaczenie materiałów archiwalnych i artykułów z niemieckich gazet. A potem kolejne 7 500 na nowe teksty, redakcję i projekt graficzny. Szukamy 16 darczyńców, którzy wpłacą po 900 zł, albo 75 po 200 zł! Tak uzyskana kwota pozwoli nam cieszyć się kolejną publikacją. Mamy nadzieję, że nastąpi to w pierwszym półroczu 2019 roku. Prosimy o przekazanie darowizny w wysokości 900 zł lub innej na nasze konto: 29 8355 0009 0035 0411 2000 0001 z dopiskiem darowizna na cele kulturalne. Wpłaty można dokonać także przez przycisk „wesprzyj” na stronie www.tps-unitisviribus.org.pl.

Zapraszamy również, aby wraz z innymi, byli Państwo naszymi stałymi darczyńcami wpłacając co miesiąc kwotę 30, 50 zł lub inną, gestem tym zyskując naszą ogromną wdzięczność.

Jesteśmy przekonani, że Państwa hojność przyczyni się do naszego wspólnego sukcesu.

powrót do aktualności