Aktualności Koncert dobroczynny w Słońsku

Aktualności

 
2013-08-18

Koncert dobroczynny w Słońsku

W niedzielę, 25 sierpnia 2013r. o godzinie 16.00 w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Słońsku odbędzie się kolejny, doroczny, koncert dobroczynny. Po raz pierwszy będzie to koncert organowy. Niełatwego zadania wykonania koncertu na instrumencie, którego konserwacja jest w toku i czynny jest tylko jeden rejestr podjął się Dietrich von Amsberg, znany niemiecki organista, dyrektor ds. muzyki kościelnej w Berlinie. Dobroczynne koncerty w słońskim kościele odbywają się od 2002 r. ich celem jest zasilanie funduszy niezbędnych do realizacji prac konserwatorskich parafialnych zabytków. Tegoroczny koncert służy wsparciu konserwacji samych organów.
Parafia Słońsk, dzięki zaangażowaniu grupy oddanych pasjonatów od wielu lat realizuje kolejne projekty konserwatorskie w swoich zabytkowych obiektach. Kościół parafialny w Słońsku należy do najcenniejszych obiektów średniowiecznej architektury sakralnej Ziemi Lubuskiej. Jednakże, ze względu na wiek świątyni (w 2008 r. parafia obchodziła uroczyście 500-lecie jej erygowania) konieczne są kolejne prace remontowe. Parafię wspiera w nich Zakon Joannitów w Niemczech, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków i Samorząd Gminy Słońsk. Ksiądz Józef Drozd, proboszcz Parafii Słońsk serdecznie zaprasza wszystkich, gotowych udzielić symbolicznego nawet wsparcia dla dzieła ratowania Słońskich zabytków w zamian za chwilę spędzoną w coraz piękniejszym wnętrzu pojoannickiego kościoła przy nastrojowej muzyce.
Już od godz. 15.00 na gości oczekiwać będą słodkie wypieki słońskich parafianek oraz kawa serwowana przez członków Towarzystwa Przyjaciół Słońska Unitis Viribus nieopodal Wystawy Pamiątek Regionalnych, która również będzie udostępniona do zwiedzania.

powrót do aktualności